www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

HZ. MEHDİ (A.S.), "İNSANLARIN ÇEŞİTLİ YERLERE DAĞILDIĞI" BİR DÖNEMDE ORTAYA ÇIKACAKTIR

Ebu'l Hicaf da Peygamberin (s.aa.) üç defa şöyle buyurduğunu rivayet etmektedir. Hz. Mehdi (a.s.) hususunda müjdeler olsun sizlere, HALKIN DAĞILDIĞI ve zorlukların baş gösterdiği ZAMAN HZ. MEHDİ (A.S.)  ZUHUR EDECEKTİR... (Bihar-ul Envar, c. 51, s. 74)

Peygamberimiz (sav)'den aktarılan hadislerde ve rivayetlerde, Hz. Mehdi (a.s.)'nin ortaya çıkışından sonraki dönemde, insanların maddi manevi her açıdan çok üstün bir refah seviyesine ulaşacakları; görülmemiş bir huzur ve mutluluk içerisinde yaşayacakları haber verilmiştir. Öyle ki, bu ortamın ve yaşam şeklinin güzelliğinden dolayı, manen kendilerini ölü hisseden; "ben zaten ölüyüm" diyen ya da halk arasında, "bu kişi zaten çoktan ölmüş" gibi nitelendirilen insanlar bile yeniden yaşama arzusuyla dolacaklardır. Dolayısıyla hadiste, Hz. Mehdi (a.s.)döneminde oluşacak benzeri görülmemiş derecedeki güzel hayat vesilesiyle, bu gibi insanların da canlanacaklarına; dinen kuvvet bulacaklarına işaret edilmiştir.

 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com