www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

 

HZ. MEHDİ (A.S.) YERYÜZÜNÜN HAZİNELERİNİ
ORTAYA ÇIKARACAKTIR

Hz. Mehdi (a.s.), ortaya çıktığı dönemde, petrol, altın, gümüş gibi yeryüzündeki tüm yeraltı zenginliklerinin ortaya çıkarılmasına ve bunların insanlığın refahı ve konforu için kullanılmasına vesile olacaktır. Peygamberimiz (sav)'in hadislerinde Hz. Mehdi (a.s.)'nin bu özelliği haber verilmektedir:

Hz. Huzeyfe'nin anlattığına göre, Resulullah Efendimiz şöyle buyurmuştur:
... Onun (Hz. Mehdi (a.s.)) zamanında bütün sular tatlılaşacak, nehirler uzayacak, YERYÜZÜ bitkilerini artıracak ve (içindeki) HAZİNELERİNİ DIŞA ÇIKARACAKTIR. (En-Necmu's-sakıb if Beyanı Enne'l Mehdi min Evladı Ali b. Ebi Talib, Tercüme eden: Ömer Dönmez s. 43)


... HZ. MEHDİ (A.S) HAZİNELERİ ÇIKARACAK... (El Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 33)


O'NUN (HZ. MEHDİ (A.S)) ZAMANINDA YER ALTINDAKİ HAZİNELER, SERVETLER VE DİĞER MADENLER ÇIKARILACAK. (El-Mehdiyy-il Mev'ud, c. 1, s. 264, 275, 277, 285, 287, 288, 311, 318, c. 2, s. 11)

ONUN ZAMANINDA YERYÜZÜ İÇİNDEKİ HAZİNELERİ DIŞARIYA FIRLATACAKTIR. (El Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 43)


... ARZ, İÇERİSİNDE GİZLEDİĞİ BÜTÜN ZENGİNLİKLERİNİ, ALTINDAN VE GÜMÜŞTEN SÜTUNLAR HALİNDE DIŞARI ATACAK. (İmam Şa'rani, Ölüm Kıyamet Ahiret ve Ahir Zaman Alametleri, s. 464)


Hz. İmam Bâkır (a.s) şöyle buyuruyor: "Kaimimiz (Hz. Mehdi (a.s.)) kıyam edince YERYÜZÜNÜN TÜM MADEN VE HAZİNELERİ ONUN ELİNE GEÇECEKTİR." (Bihar-ul Envar, c. 52, s. 351) 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com